Zpět

30/09/2016

Ohlédnutí za horkými letními dny

V parných dnech, které nás provázely celé léto, potřebují vodu i rostliny a na tuto skutečnost ve Slévárně Kuřim a.s. nezapomínáme. Pravidelně zavlažujeme zelené plochy, ovšem ne z vodovodního řádu, ale z retenční nádrže, do které svádíme dešťovou vodu.

Retenční nádrž vznikla z flokulační nádrže, během prvních let rekonstrukce naší slévárny, kde se separovaly slévárenské kaly a voda se vracela zpět do systému. Původní nádrž měla průměr cca 10m a hloubku cca 3m, přičemž dno je mírně kónické směrem doprostřed. Nová nádrž je stejného průměru, ale její výška je nyní 6m, z toho 3m je stálá hladina a 3m slouží jako retenční objem, který je zadržen v případě náporového deště, jelikož většina střešní plochy výrobní haly je odvodněná právě do nádrže. Současný objem nádrže je cca 470m3 a z toho využitelný objem pro zavlažování trávníků je cca polovina.

Na fotografiích vidíme krásně zelené plochy i záhonky květin z posledních dní a také pár fotografií z historie, kdy byla nádrž přestavěna.

Otevřít galerii

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace