O naší společnosti

Kuřimská slévárna byla vystavěna podle projektu firmy LESTER B. KNIGHT ASOCIATES - CHICAGO v místě původní strojírenské haly brněnské Zbrojovky. Výstavba byla započata v roce 1949. Nová slévárna stejně jako celý závod v Kuřimi byla v té době součástí nově vzniklých "Spojených továren na obráběcí stroje Praha n.p." K 1.1.1950 vzniká samostatný podnik TOS KUŘIM n.p. Výrobní zařízení bylo z části dodáno dle původního projektu americkými dodavateli, po zastavení dodávek v roce 1949 byla zbývající část dodána tuzemskými výrobci. První odpich se uskutečnil 26.10.1951, pravidelná výroba však byla zahájena až v roce 1953.

Do slévárny byla převedena výroba odlitků pro obráběcí stroje ze známé brněnské VAŇKOVKY s dlouholetou tradicí slévárenské výroby. Společně s výrobou byla do Kuřimi přeložena i nemalá část kvalifikovaných slévačů, modelářů a techniků, čímž byly vytvořeny předpoklady pro zachování vysoké odborné úrovně výroby v nové slévárně. Do roku 1960 vzrostla výroba na 15000 t/rok.

V roce 1992, v rámci privatizace, došlo k osamostatnění slévárny a vzniku samostatné společnosti Slévárna Kuřim, a.s.

Hlavním strategickým záměrem vedení společnosti je zachovat charakter komerční slévárny šedé a tvárné litiny s orientací na výrobu náročných odlitků pro obráběcí stroje a ostatní odvětví průmyslové výroby a současné dosažení max. podílu vývozu odlitků na západní trhy. K dosažení tohoto cíle je kladen velký význam na inovaci výrobních technologií.

Vývoj společnosti

formovací linka +GF+

Ke stažení

Všeobecné prodejní podmínky Slévárny Kuřim, a.s.

[PDF; 0,52 MB]

Strategická vize společnosti

[PDF; 0,52 MB]

Politika kvality

[PDF; 0,52 MB]

Certifikát dle EN ISO 9001:2016
[PDF; 0,52 MB]

Certifikát osvědčení dodavatele ČD
[PDF; 0,52 MB]

Certifikát ČSN EN ISO 50001
[PDF; 1.5 MB]

Certifikát TÜV NORD - AD 2000-Merktblatt W0
[PDF; 2,09 MB]

Certifikát Lloyd´s Register
[PDF; 0,5 MB]

Certifikát Bureau Veritas

[PDF; 0,5 MB]

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Souhlasím Další informace